WP Smile
Revoluce v čištění zubů 

  • Bezpečné bělení zubů pomocí účinné látky paroxydone
  • Bělí a remineralizuje sklovinu
  • Působí preventivně při tvorbě zubního kazu
  • Neobsahuje abrazivní částice
  • Používá se místo běžné pasty

 
 

Čištění zubů 

 

Společným nepřítelem číslo 1 pro zuby i dásně je zubní plak, který se vytváří z bakterií a zbytků jídla stále znovu a znovu. Proto je třeba ho pravidelně odstraňovat zubním kartáčkem.

Postup:
Přiložte vlákna kartáčku na vnější okraj dásně v úhlu cca 45 stupňů a pohybujte kartáčkem velmi malými krouživými pohyby tak, aby konce čistících vláken zůstaly víceméně na jednom místě. To umožní delším vnějším vláknům kartáčku odstranit plak pod okrajem dásně a v mezizubních prostorech. Každému zubu byste měli věnovat alespoň 10 vteřin. Stejným způsobem postupně vyčistěte také vnitřní plošky horních i dolních zubů. Žvýkací plošky se čistí pohyby dopředu a dozadu. Při čištění na kartáček netlačte. Často se uvádí, že se zuby mají čistit dvě nebo tři minuty, ale to je omyl. Je to podobné, jako když si např. myjete ruce zamaštěné od šmíru – také nelze říct, že budou omyté přesně za minutu. Zuby je prostě třeba čistit tak dlouho, dokud nejsou čisté. To snadno zjistíte tak, že si přejedete jazykem po povrchu zubů. Povrch musí být sklovitě hladký, bez nerovností.

Nakonec zbývá jen vyčistit mezizubní prostory dentální nití nebo mezizubním kartáčkem. Kartáček vyměňte, jakmile se vlákna začínají třepit. Roztřepený kartáček je nejen méně účinný, ale stává se také živnou půdu pro bakterie.

 

Bělení zubů Péče o psa

Eshop Bělení zubů Paradentóza a léčba